یکی از اولین مطالعات LCA که کاملاً بر روی کفش متمرکز شده بود

ریورا مونوز (2013) ردپای آب، انرژی و کربن یک جفت کفش کفش اسپرت چرم زنانه چرمی تولید شده در مکزیک را انجام داد، با این حال، مدل‌سازی مواد کلیدی به عنوان چرم بسیار ساده‌تر از آن است که قابل اعتماد در نظر گرفته شود.

یکی از اولین مطالعات LCA که کاملاً بر روی کفش متمرکز شده بود توسط Perdijk، Luijten و Selderijk (1994) ارائه شد که برچسب زیست محیطی محصولات کفش را توسعه دادند و مبنایی را برای مطالعات آینده در این زمینه ایجاد کردند.

متوالی، آلبرز، کانپا و میلر (2008) کفش چرم اسپرت زنانه مشخصات محیطی یک جفت کفش ساخته شده از مواد معمولی (عمدتاً چرم، لاستیک و قطعات پلاستیکی) با نام تجاری Simple Shoe را با سه نوع دیگر ساخته شده با مواد سبز مقایسه کردند.

گوتفریدسون و ژانگ (2015) تأثیرات کفش چرم طبیعی مردانه کفش ها را از طریق روش LCA تجزیه و تحلیل کردند، اما آنها عمدتاً بر تأثیر مصرف کفش مشتریان سوئدی تمرکز کردند و انواع مختلف کفش (مانند ضد آب، لاستیک و پلاستیک، چرم، پارچه) را در نظر گرفتند. همچنین، Silvestre Zottin (2019) یک مطالعه جالب مبتنی بر LCA برای سه مدل کفش مختلف در یک شرکت دوستدار محیط زیست ایجاد کرد، اما این مطالعه کفش‌های کتانی را در نظر گرفت.

نتایج نشان داد که کفش‌های سنتی تاثیرگذارترین هستند، اما جزئیات مرتبط در مورد موجودی مواد و مدل‌سازی وجود ندارد. همچنین، محصولات مورد تجزیه و تحلیل را نمی توان کفش های چرمی کلاسیک در نظر گرفت.

گل و همکاران (2015)، در عوض، مشکل چگونگی کفش چرم بوت تعریف قوانین دسته بندی ردپای محیطی محصول برای محصولات کفش را بررسی کرد، با این حال، این مطالعه کاملاً بر روی کفش های غیر چرمی متمرکز شده است.

 • منابع:
  1. Life cycle assessment of a leather shoe supply chain
 • تبلیغات: 
  1. پیوند مجدد ذهن آگاهی با معنای اصلی لیمو ترش موافقت خواهد کرد
  2. حل مشکلات عاطفی – رفتاری در کودکان پیش دبستانی با سینی
  3. موز براساس پلوئیدی به پیشرفته ترین میوه تغییر شکل داد
  4. معرفی طراحی انواع کاشی که تا به حال درمورد آن نمی دانستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *